Kövakter februari - bemanning sökes!

Hej alla medlemmar!

Första delen - med packning av nummerlappar - är nu i mål. Stort tack till alla som har hjälpt till! 

Den 23 februari startar nästa omgång, och då söker vi Er som vill hjälpa till som kövakter i nummerlappsutdelningen, på gågatan. (Ga Systembolagets lokal)

**************************************************

Nedan ser ni alla datum och tider. Alla fält under varje klockslag ska Vi försöka fylla tillsammans.

2 personer behövs till varje pass.

Maila till  info@moragk.se  om Du vill/kan ställa upp!  Och även önskemål om datum & tid.

 

Torsdag 22 feb 12,00-16,00 16,00-20,00  
  Håkan Dahlman  Ingalill Nilsson  
  Eva-Lena Dahlman   Börje Nilsson  
Fredag 23 feb 12,00-16,00 16,00-20,00  
   Mats Danielsson  Hasse Kofoed  
   Irene Bäck Goth Sten Eriksson   
Lördag 24 feb 10,00-14,00 14,00-17,00 17,00-20,00
  Håkan Blomberg   Klas Hosk Håkan Dahlman
  Lena Blomberg   Jenny Liljeblad Eva-Lena Dahlman 
Söndag 25 feb 11,00-14,00 14,00-17,00 17,00-19,00
   Irene Eklund Solveig Starell  Johan Hållbus 
   Hans Tallberg  Ulla-Karin Ernlund  Anna Hållbus
Måndag 26 feb 12,00-15,00 15,00-18,00  
  Solveig Gräf Bernt Stackeryd  
  Torsten Gräf  Bengterik Andersson   
Torsdag 29 feb 12,00-15,00 15,00-18,00 18,00-20,00
  Karin Hed  Irene Bäck Goth  Ingrid Hellström  
  Mona Lind   Hans Tallberg Lennart Hellström 
Fredag 1 mars 11,00-14,00 14,00-17,00 17,00-19,00
  Kirre Ejderhamn  Mats Danielsson   Anna Carin Wallin
  Ken Ejderhamn Lars Andersson  
Lördag 2 mars 10,00-13,00 13,00-16,00 16,00-19,00
    Ingalill Nilsson  Klas Hosk 
    Börje Nilsson   

Nummerlappspackningen är klar!

Första etappen är avklarad. 

TUSEN TACK TILL ALLA ER SOM HAR STÄLLT UPP FÖR KLUBBEN!

 

Tisdag 9 januari 8,00-12,00 13,00-17,00
   Hasse Tallberg Clas-Göran Eklund
   Tommy Nyström Lena Nordström
  Britt-Mari Ståhlkloo Ulf Påhlsson 
  Marianne Koij Kerstin Påhlsson
  Klas Hosk Ingalill Nilsson
  Jenny Liljeblad Börje Nilsson
Onsdag 10 januari 8,00-12,00 13,00-17,00
  Hasse Tallberg  Clas-Göran Eklund
   Monica Stackeryd Barbro Eriksson 
  Bernt Stackeryd  Mona Granath 
     Ingrid Hellström
     Lennart Hellström
     Agneta Ersson
Torsdag 11 januari 8,00-12,00 13,00-17,00
   Britt-Mari Ståhlkloo  Clas-Göran Eklund
   Hasse Tallberg Gunnar Larsson 
  Marianne Koij    Heike Johansson
  Tommy Nyström  Barbro Eriksson
  Håkan Dahlman  Solveig Starell
   Eva-Lena Dahlman Bror Starell 
Tisdag 16 januari 8,00-12,00 13,00-17,00
  Hasse Tallberg  Lena Nordström 
   Monica Stackeryd Mona Granath 
  Bernt Stackeryd Karin Högberg
   Marianne Koij Kerstin & Ulf Påhlsson
   Tommy Nyström  Börje Nilsson
    Ingalill Nilsson 
Torsdag 18 januari  - INSTÄLLT! 8,00-12,00 13,00-17,00
   Lena Henriksson Gunnar Larsson 
  Peter Bolin  Heike Johansson 
   Hasse Tallberg   Barbro Eriksson
   Monica Stackeryd   Ingrid Hellström
  Bernt Stackeryd   Lennart Hellström
   Agneta Ersson Ewa Renheim 
Tisdag 23 januari   - INSTÄLLT! 8,00-12,00 13,00-17,00
    Karin Högberg 
Torsdag 25 januari   -  INSTÄLLT! 8,00-12,00 13,00-17,00
     Barbro Eriksson
     Ingrid Hellström
     Lennart Hellström
    Ewa Renheim 
     Karin Högberg
Onsdag 31 januari    8,00-12,00 13,00-17,00
   Marianne Koij Agneta Ersson
   Tommy Nyström Karin Karis
    Karin Högberg Britt-Mari Ståhlkloo
    Hasse Tallberg Börje Nilsson
  Irene Bäck  Ingalill Nilsson
     
Torsdag 1 februari   8,00-12,00 13,00-17,00
  Karin Hed  Britt-Mari Ståhlkloo 
  Mona Lindh   Bernt Stackaryd
  Lena Henriksson  Ewa Renheim  
  Peter Bolin   Agneta Ersson
    Karin Högberg Ingegerd Hosk
    Hasse Tallberg  Klas Hosk 
Torsdag 8 februari   8,00-12,00 13,00-17,00
  Hans Tallberg  Ingrid Hellström
  Marianne Koij Lennart Hellström
  Britt-Mari Ståhlkloo Bertil Lagerqvist
  Karin Högberg  
     
     

Vasaloppet